Fotografia ślubna to kombinacja kilku odmiennych typów w fotografii. Ma w sobie fotografie portretowe, rodzinne , reportażowe . Może również zawierać ujęcia krajobrazowe, jeśli lokalizacja jest szczególnie interesująca. Jest to najpewniej jeden z najbardziej stresujących rodzajów fotografowania. W sytuacji gdy przypadkiem usuniesz zdjęcia lub utracisz kartę pamięci, będziesz mieć duże problemy. Z tego względu profesjonalne podejście do wszelakiego detalu, jest w tej sytuacji niebywale istotne.

1. Odpowiedni sprzęt do fotografii ślubnej

Posiadanie najodpowiedniejszego sprzętu fotograficznego jest niesamowicie ważne w fotografii ślubnej. Będziesz potrzebować tego rodzaju sprzętu fotograficznego, który poradzi sobie w jakiejkolwiek okoliczności. Występuje mnóstwo różnorodnych stylów oraz momentów, które sfotografujesz. Potrzebujesz błyskawicznie zaadaptować się do sytuacji. Ponadto posiadanie zapasowego aparatu spowoduje, iż na wypadek problemów, będziesz na taką ewentualność przygotowany.

2. Pomyśl o fotografowaniu w duecie

Raczej nikogo nie zadziwi stwierdzenie, że na weselu zwyczajnie dużo się dzieje. Niewykonalne może być, żeby samodzielnie fotograf mógł sfotografować cały ślub To zrozumiałe, że nie może być w paru miejscach w tym samym czasie. Z tego powodu odpowiednim pomysłem może być wybór zespołu fotografów ślubnych. Tym samym można uchwycić ślub z rozmaitych perspektyw.

3. Zapasowy sprzęt

Powinno się pamiętać, żeby mieć ze sobą nadprogramową kartę pamięci. Co znaczące powinny to być odpowiednie i niezwykle szybkie karty SD. W sytuacji fotografii ślubnej rekomendujemy zapisywanie fotografii w RAW. Fotografie RAW są ciężkie i na karcie pamięci jest dużo informacji do zapisania. Dobierając odpowiednią kartę pamięci, powinieneś skupić uwagę na prędkość zapisu , która jest mierzona w MB/s. W szczególności spoglądnij na optymalną prędkość zapisu, która spokojnie może obsługiwać ciągłą sekwencję zdjęć w formacie RAW.

Zamów reportaż ślubny i ciesz się pięknymi zdjęciami!

4. Pamiętaj o detalach!

Drobne detale powinny być upamiętnione. Co więcej, wspomniane szczegóły składają się na ładne fotografie, które jesteśmy w stanie zastosować do zaprezentowania pełnej historii ślubu. Czasami łatwo jest zapomnieć o zrobieniu zdjęć tych elementów lub harmonogram może na to nie pozwolić. Jednak jesteśmy pewni, że para młoda weźmie sobie do serca fotografie takich szczegółów jak kwieciste bukiety, obrączki, szczegóły ubrań, ustawienia stołów itp.

5. Lustrzanka czy zwykły aparat?

W ostatnich latach aparaty bez lusterek znacznie się rozwinęły, a wraz z rozwojem technologii coraz więcej osób uważa je za przydatne. Fotografowanie przy użyciu lustrzanek pozostaje jednak standardem fotografowania ślubów. Lustrzanki idealnie nadają się do robienia zdjęć ślubnych. Dlatego też radzimy wybrać tego rodzaju aparat.

6. Przemyśl kompozycję swoich zdjęć

Gdy przeglądasz zdjęcia innych fotografów, zastanów się nad kluczowymi momentami, które chcesz uchwycić podczas reportażu ślubnego. Szukaj przemyślanych kompozycji, gdzie obrazy i ludzie są w centrum uwagi. Upewnij się podczas fotografowania, że ludzie wyglądają na zrelaksowanych i nie boją się aparatu.

7. Wykorzystuj naturalne światło, kiedy tylko to możliwe

Naturalne światło to świetny sposób, aby oświetlić obiekt bez użycia zbyt dużej ilości narzędzi. Okna są bardzo poręczne, ponieważ dodają miękkości i rozluźnienia. Najwięcej okazji do wykorzystania naturalnego światła będziesz miał fotografując parę na zewnątrz poczas na przykład sesji plenerowej. Natomiast jeśli na sali weselnej są duże i przestronne okna, dzięki czemu wpada do wewnątrz dużo światła, skorzystaj z tego!

Ciekawe pomysły na organizację wieczoru panieńskiego http://www.goodchoice.com.pl/wieczor-panienski/

8. Bądź kreatywny

Reportaż ślubny to nie tylko oficjalne zdjęcia ślubne, chociaż większość ludzi będzie chciała mieć standardowe zdjęcia z rodziną – bądź jednak kreatywny. Zabierz młodą parę z dala od ślubnego zamieszania i postaw ich w pomieszczeniu przy dużym oknie lub w miejscu, w którym znajduje się snop światła. Chodzi o to, aby sfotografować ich sylwetkę, więc potrzebujesz źródła światła, które za nimi stoi. Poproś parę, żeby się pocałowała. Pamiętaj o wyłączeniu lampy błyskowej i korzystaniu z trybu pomiaru punktowego lub wielostrefowego. Zrób czytanie tylko jasnego obszaru, a następnie skieruj aparat na nich i zrób zdjęcie!

9. Odpowiedni ubiór

To jest oczywiste, ale należy to podkreślić. Fotograf ślubny powinien mieć odpowiedni i adekwatny do sytuacji ubiór. Jednocześnie musi być wygodny, aby nie krępował ruchów. Staraj się dobrać tak kolory, abyś nie rzucał się po prostu w oczy!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s